Kas ir mājaslapu hostings un kas ir domēna vārds

Mājaslapu izstrāde un hostings

Kas ir mājaslapu hostings ir jautājumus kuru sev uzdod ikviens, kurš ar to pirmo reizi saskāries. Lai īsi un kodolīgi to padarītu saprotamu, jāsāk ar to, kā internetā var apmeklēt mājaslapu. Mājaslapas darbībai internetā ir neviens vien priekšnosacījums, taču tas, lai mājaslapa būtu redzama ne tikai Tavā datorā, bet arī citiem internetā, ir nepieciešams hostings. Tātad hostings ir vieta Taviem datiem jeb mājaslapai uz servera.  

Kad sapratām to, kas ir mājaslapu hostings joprojām paliek jautājums – kas ir domēna vārds?

Domēna vārds jeb domēns ir tavas mājaslapas vārdiskā adrese. Piemērs tam ir domēns mhostings.lv jeb mūsu pašu mājaslapas adrese. Domēna vārds var sastāvēt no mazajiem burtiem, cipariem un domu zīmēm. Savukārt, domēna paplašinājums jeb “TLD” (top level domain) ir “.lv” daļa. Noteikti būsiet pamanījuši, ka domēnu paplašinājumi mēdz būt dažādi, piemērm, arī “.com“, “.net” un “.info”. Mūsu domēnu pārbaudes lapā pamanīsiet, ka piedāvājam reģistrācijai arī tādus neparastus un interesantus domēna vārdus kā “.photography“, “.tyres“, “.car” un pat tik amizanti paplašinājumus kā “.vodka” un “.racing”. 

Kā darbojas mājaslapa īsos vārdos

Īsumā varam secināt to, ka, lai publicētu mājaslapu internetā ir nepieciešamas divas lietas – domēna vārds un hosings. Mhostings.lv piedāvā gan dažādus hostinga plānus atkarībā no tā, cik liela būs Jūsu mājaslapas vai cik to būs pēc skaita. Domēna paplašinājumi var būt ne tikai “.lv” un “.com”, bet to ir ļoti daudz un dažādi! Varam atklāt arī nelielu noslēpumu, ka iespējams reģistrēt arī tādu domēna paplašinājumu, kas nav norādīts domēnu lapas sarakstā. Ja Jums ir īpašas vēlmes vai idejas, droši sazinieties ar mums un mēs piemeklēsim Jūsu kāroto domēna paplašinājumu! 

Varbūt prātojat, kādēļ vajadzīgs cits paplašinājums nevis “.lv”? Atbilde ir pavisam vienkārša – pielāgots domēna vārds, piemēram “.photography” var īpaši izcelt Jūsu darbības veidu un uzlabot iespējas klientiem Jūs atrast internetā, pateicoties atbilstošajam atslēgas vārdam. Piemēram, ar domēna paplašinājumu “protography” acu mirklī ir skaidrs, ka Jūsu darbības nozare ir fotogrāfa pakalpojumi. 

Iepazīstieties ar mūsu šī brīža domēnu piedāvājumu šeit.

kas ir hostings domēns meitene